Announcement

Collapse
No announcement yet.

2020 pizza fırın yapımı

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• 2020 pizza fırın yapımı

2020 pizza oven construction

arkadaşlar herkese selam fırın inşaatına başladım
    lk önce fırın yapacağım yeri belirleyip 150-200 cm alanı işaretleyip terazide olacak şekilde kalıpları sabitledim daha sonra içini taş ile doldurup demirleri 20*20 olacak şekilde bağladım 1m3 çakıl 5 torba çimento ile harç hazırlayıp kalbın içine mastar yardımı ile arıp düz bir zemin elde ettim,üç gün kurumasını bekledikten sonra 48 adet biriket hazırladım yaklaşık 0.5m3 ince kum ve 3 tarba çimento ile duvar işleme harcını yaptım, fırın tabanının ilk sırasına elimde kalan biriketleri yerleştirdim daha sonra biriket 2ci sırasına da 12 adet ytong tuğlasını biriketlerin üzerine koydum ,kalan son sıra yaklaşık 20cm 10 cm sine soda,bira atık cam şişesi kırıp düzgün bir şekilde yaydım*bu arada cam parçalarını kırariken iş güvenliği açısından sağlam eldiven,ve gözlük kullandım. havaların yağmurlu olması nedeniyle şuan ara verdim yaptığım her işlem için fotoğraf çekip atacağım.her türlü fikire, eleştiriye ve yardımınıza ihtiyacım olacaktır,'UNUTMAYIN BİLGİ PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR' TEŞEKKÜR EDERİM
    ok

[QUOTE] Herkese merhaba, fırının inşasına başladım İlk olarak, pişireceğim yeri belirledim ve 150-200 cm'lik alanı işaretledim ve kalıpları ölçek üzerinde olacak şekilde sabitledim, sonra taşla doldurdum ve demir 20 * 20 olacak, 5 torba çimento ve 5 torba çimento ile bir harç hazırladım ve daha sonra bir mastar yardımıyla düz bir yüzey elde ettim. Kuruması için üç gün bekledikten sonra, yaklaşık 0.5m3 ince kum ve 3 tarba çimento duvar işleme harcı yapılmış 48 kazık hazırladım, kalan yığınları fırın tabanının ilk sırasına koydum, daha sonra İkinci sıra, son sıra 20cm 10cm sine soda, bira atık cam şişe kırdı ve düzgün bir şekilde yayıldı * Bu arada, cam parçaları kırdığımda iş güvenliği için koruyucu eldiven ve gözlük kullandım. Yağmurlu hava nedeniyle, Artık ara verdim ve yaptığım her işlem için fotoğraf çekeceğim. Her türlü fikre, eleştiriye ve yardıma ihtiyacım olacak, 'ÇOK BİLGİ PAYLARINI UNUTMAYIN' [/ QUOTE]
    Attached Files
    Last edited by Saba123; 04-27-2020, 12:45 PM.

bundan sora ilk aşama cam parçalarının üzerine kaya tuzu serip ateş tuğlalarını yerleştireceğim sizden ricam ateş tuğlalarını altına yapacağım harç tarifini eklemeniz ayrıca fırın inşaatı, baca.kubbe yapımı için sizlerden yardım bekliyorum
    yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

In the next step, I will put rock salt on the glass pieces and place the fire bricks. Thank you in advance for your help
    Last edited by Gulf; 03-30-2020, 04:15 PM.

Comment

Hi Sab123,

I have used a Turkish To English translation program to edit your above posts. Please use something similar for your future posts. We are a multinational forum But, english is the standard for clear communications across the forum.

Merhaba Sab123, Yukarıdaki yazılarınızı düzenlemek için Türkçe - İngilizce çeviri programı kullandım. Lütfen gelecek yayınlarınız için benzer bir şey kullanın. Biz çok uluslu bir forumuz. Ancak forumda net iletişim için ingilizce standarttır.
      Joe Watson " A year from now, you will wish that you had started today" My Build Album / My Build

Comment

Also, try to use the camera icon to sharre photos. It may work better for you. It seems that all the photos above are thumbnail size.

Ayrıca, fotoğrafları paylaşmak için kamera simgesini kullanmayı deneyin. Sizin için daha iyi olabilir. Yukarıdaki tüm fotoğrafların tumbnail (başparmak tırnağı) boyutu olduğu görülüyor.
        Last edited by Gulf; 03-30-2020, 04:44 PM.
        Joe Watson " A year from now, you will wish that you had started today" My Build Album / My Build

Comment

understood i,will follow the rule

Comment

I accidentally deleted the pictures loading exceeds 2mb limit upload look at this .jpg file exceeds PHP's file_size limit of 2.00 MB
            I managed to upload the pictures.
            Last edited by Saba123; 03-31-2020, 11:07 AM.

Comment

Sevgili körfez kaya tuzumu yaydıktan sonra ateş tuğlası altında harcı nasıl yapmalıyım?

Comment

How should I make mortar under fire brick after spreading my dear rock salt?

Comment

Originally posted by Saba123 View Post
                  Sevgili körfez kaya tuzumu yaydıktan sonra ateş tuğlası altında harcı nasıl yapmalıyım?
                  How should I do the mortar under the firebrick after spreading my beloved gulf rock salt?

Comment

I’m not familiar with the use of rock salt. Are you using it as floor insulation?

Comment

Yes, we spread rock salt under fire bricks on glass pieces. It is said to keep the heat evenly.

Comment

What kind of grout should I make under the firebrick? What should be the mixture?

Comment

I would like to talk to about a better insulation for under the floor if some is available. However, if the glass and salt are held in place by a retainer, you should be able to lay the floor brick directly on top without mortar. If not, the “home brew” will do. Again, I would like to discuss your plans before you proceed. Also, try to work out the photo sizing issue. The photos will help us give better advice.

Comment

do I still have difficulty in sizing photos

Comment

I will try to be better with my knowledge missing about it

Comment

Working...
                              X